Wiosna przywitana na stadionie w Buku.

Dziś bukowski stadion gościł drużyny orlików i młodzików. Na zaproszenie bukowskiej Patrii by rozegrać turniej sparingowy pojawiły się takie zespoły jak: MUKS 11 Zielona Góra, NKS Niepruszewo, Grom Dopiewo i Akademia Piłkarska Nowy Tomyśl.

Od godziny 10:00 do boju stanęli orlicy bukowskiej Patrii. W pierwszym meczu z NKS Niepruszewo przegraliśmy 2:0. Z MUKSEM 11 Zielona Góra zebraliśmy srogie lanie i przegraliśmy 9:0. W ostatnim meczu z Akademią Piłkarską Nowy Tomyśl niestety znów przegraliśmy tym razem 5:2. Dwa gole dla naszego zespołu strzelił Szymek Makowski. Przed Chłopakami jeszcze wiele godzin ciężkich treningów i jeszcze większego zaangażowania. Miejmy nadzieję, że wytrwają i wyjdą w starszych kategoriach wiekowych na "swoje".

Od godziny 12:00 na stadionie pojawili się młodzicy. Patria swój pierwszy mecz rozegrała z NKS Niepruszewo. Wygraliśmy 11:0, a hat-tricka szybko zaliczyli Baniak, Miki, i Picu Szalaty, ten ostatni dorzucił jeszcze jednego gola, a wysoki wynik pięknym strzałem przypieczętował Waberek.

W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z Gromem Dopiewo. Szybko stracona bramka spowodowała, że zaczęliśmy stwarzać sobie coraz to więcej sytuacji pod bramką gości, jednak piłka nie odnalazła drogi do bramki zatrzymując się na słupkach i poprzeczkach. W ostatnich minutach meczu niezawodny dziś Piciu Szalaty dał Patrii upragniony remis. W ostatnim spotkaniu zmierzyliśmy się z MUKSEM 11 Zielona Góra. Szybko straciliśmy gola, potem równie szybko odpowiedzieliśmy za sprawą solowego rajdu Mikiego. Potem znów goniliśmy wynik i do remisu 2:2 doprowadził Piechu. Do ostatniej minuty piłkarze Patrii nie zwątpili w swoje umiejętności i konsekwentnie realizowali cele jakie przed meczami kontrolnymi sobie nakreśliliśmy. Ostatecznie tuż przed końcem meczu będący w doskonałej dyspozycji dzisiejszego dnia Wojtek Bogacz dał zwycięstwo 3:2 strzelając gola po solowym rajdzie.

Cieszy forma przed startem ligi Młodzików, którzy doskonale postrzegają i co ważne realizują założone cele, natomiast nieco smuci postawa orlików, którzy w dalszym ciągu nie mogą załapać bakcyla jakim jest zdobywanie goli. Pracy w tej grupie ciągle jest bardzo wiele, ale czasu i cierpliwości jeszcze więcej :) hej MKS Patria Buk.