BUKOWSKA HALOWA LIGA DZIECI

Nowy 2016r. młodzi zawodnicy bukowskiej Patrii rozpoczęli aktywnie. W sobotę 2 stycznia MKS Patria Buk drużyna Trampkarzy Młodszych i Młodzików Młodszych była organizatorem Halowej Ligi Dzieci. Jest to cykl 5 spotkań w których dzielnie i z wielkim zaangażowaniem walczą młodzi zawodnicy z roczników 2005-2004 oraz 2002-2003.

Liga Młodzika Młodszego r. 2004-2005 liczy 8 zespołów: UKS ORZEŁ Granowo I i II, AP DĘBIEC Poznań I i II, UKS SKRA Otusz, KP LAS Puszczykowo oraz gospodarze MKS PATRIA Buk I i II.

Liga Trampkarza Młodszego r. 2002-2003 liczy 4 drużyny: UKS ORZEŁ Granowo, UKS SKRA Otusz oraz gospodarze MKS PATRIA Buk.

W sobotni bardzo mroźny poranek w bukowskiej hali OSiR jako pierwsi na boisko wybiegli Młodzicy Młodsi. Rozegrano 8 spotkań w których padły aż 74 gole. W pierwszym pojedynku na przeciwko siebie stanęli piłkarze z Granowa I oraz gospodarze z Patrii I. Po bardzo emocjonującym pojedynku wygrali goście z Granowa 5:4. Drugi zespół z Buku w następnym meczu stanął do rywalizacji z Akademią Piłkarską Dębiec Poznań. Po pierwszych 3 minutach przegrywaliśmy już 2:0 i zanosiło się na pogrom, ale nic bardziej mylnego. Bukowianie ostatecznie zwyciężyli 3:2 i cieszyli się z kompletu punktów. Bardzo emocjonująco było w spotkaniu pomiędzy Granowem, a Otuszem. Drużyny grały bardzo równo przez całe 20 minut co zaowocowało podziałem punktów i wynikiem 3:3. Pewne dwa zwycięstwa zanotowała AP Dębiec Poznań II pokonując najpierw KP LAS Puszczykowo 5:3, później zawodników II zespołu z Granowa 6:0.

Wszystkie mecze dostarczyły wielu pozytywnych emocji młodym zawodnikom, a to było naszym celem szczególnym.

Punkty

Wojciech Stefański

Adam Kaźmierczak

KP Las Puszczykowo

Kolejna odsłona ligowych zmagań Młodzików Młodszych w niedzielę 31.01.2016r.

Po rozgrywkach Młodzików Młodszych na boisko w hali OSiR wybiegli Trampkarze Młodsi. W ich Lidze rywalizacja toczyć się będzie zawsze co kolejkę systemem "każdy z każdym". W 6 meczach padło 35 goli. Patria Buk I zaczęła rozgrywki od pewnego zwycięstwa z piłkarzami z Granowa 4:0. Potem Orzeł pokonał 2:1 Skrę Otusz. W pojedynku pomiędzy Patrią I, a Skrą Otusz padł remis 2:2. Zawodnicy Trampkarzy grali na mniejsze bramki i piką halową co wymagało od nich większego skupienia i przede wszystkim kreowania gry na jeden lub dwa kontakty. Poziom meczów jest zróżnicowany co jest bardzo dobre. Walka o ligowe-halowe zwycięstwo zapowiada się ciekawie. Kolejne spotkanie z liga w Buku już w niedzielę 31.01.2016r.

Punkty

Gole